25 marca 2017

Domowe czekoladki z chilli i pomarańczą

Czekoladki wypełnione pysznym ganache, z nutką pomarańczy i chilli - dla wielbicieli nowych doznań. Szybkie w przygotowaniu, będą efektownym deserem albo prezentem. Polecam ;-)

domowe czekoladki z chilli i pomarańczą

Domowe czekoladki z nadzieniem pomarańczowym z chilli:

na około 24 sztuki, w zależności od foremki

Składniki:

na korpusy:

  • 150 g dobrej jakości czekolady, pół na pół mleczna i deserowa

na nadzienie:

  • 50 g czekolady mlecznej
  • 50 g czekolady deserowej
  • 1/4 szklanki śmietany kremówki 30%
  • skórka otarta z 1 małej niewoskowanej pomarańczy
  • chilli w proszku, na czubku łyżeczki

Wykonanie:

Nadzienie:

Czekoladę i śmietanę topimy w kąpieli wodnej, nie mieszając. Gdy czekolada rozpuści się dodajemy skórkę otartą 1 małej pomarańczy i chilli, odrobinę, na czubku łyżeczki. Całość łączymy na gładką masę i zostawiamy na kilka godzin do stężenia (można umieścić w lodówce).

Korpusy:

Czekoladę topimy w kąpieli wodnej (w żaroodpornej salaterce umieszczonej nad rondelkiem z gotującą się wodą, dno miski z czekoladą nie powinno stykać się z powierzchnią wody). Do zagłębień silikonowej foremki na czekoladę wlewamy czekoladę (do 1/3 wysokości), a po wypełnieniu wszystkich obracamy foremkę w taki sposób, aby czekolada dokładnie oblała jej ścianki. Aby usunąć nadmiar czekolady foremkę obracamy do góry nogami nad miską z czekoladą i czekamy, aż część czekolady do niej spłynie. Po wykonaniu tych czynności warto upewnić się, czy wszystkie ścianki są dokładnie pokryte czekoladą i ewentualnie braki uzupełnić (np. pędzelkiem). Nadmiar czekolady należy usunąć z góry formy, przesuwając po jej powierzchni packę do wyrównywania boku tortów lub po prostu nóż. Tak przygotowaną foremkę umieszczamy w zamrażalniku na około 15 minut.

Wykończenie czekoladek:

Zastygnięte korpusy wypełniamy masą, najlepiej za pomocą woreczka cukierniczego, zostawiając około 2 mm od brzegu foremki. Foremkę umieszczamy w zamrażalniku na 10 minut. Po tym czasie wierzch czekoladek zalewamy pozostałą czekoladą, wyrównujemy przeciągając packę do dekorowania tortów lub nóż po wierzchu foremki. Chłodzimy kilka minut, a po tym czasie delikatnie wyciskamy czekoladki z foremki.

Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz